ABLE Weekend Activator
3-5 декември, 2021,
Стара Загора
Как протече събитието?
През декември 2021 г. съвместно с Община Стара Загора се проведе второто издание на предприемаческо предизвикателство ABLE Weekend Activator, което помогна на 30 млади хора да развият избрани бизнес идеи до работещи версии в рамките само на един уикенд.
Целта на обучението беше посредством серия от специализирани уъркшопи да се разширят знанията и уменията на участниците и те да успеят в рамките на 2 дни да положат основите на развитие на своите иновативни бизнес и социални идеи.
Програмата беше изключително интензивна с целодневни интерактивни модули, които продължиха през целия уикенд. С оглед на краткото време за опознаване на участниците, още от петък вечер бяха организирани специални неформални сесии, чрез които участниците да се опознаят и да създадат ценни контакти.
30 активни активни студенти и млади професионалисти на възраст между 18-35 години, се стекоха от всички краища на България. На събитието имахме представители от София, Стара Загора, Пазарджик, Велико Търново, Плевен и дори пътуващи от Бургас и Белене.
Една част от тях са студенти по право, психология, медицина, биотехнологии и софтуерно инженерство, а младите професионалисти са заети в области като разработка на софтуер, графичен дизайн, техническа поддръжка, работа с клиенти и управление на проекти, търговски представители и много други.
Перлата на събитието беше представянето на финалните проекти пред селектирано жури от успешни предприемачи, инвеститори и бизнес специалисти на т.нар. Демо ден.
В края на неделния ден екипите представиха резултатите от 2-дневната си работа и с помощта на жури беше излъчен екип победител, а именно отборът Global Worming.
Целият екип благодари сърдечно на всички партньори, без които събитието нямаше да пожъне такива успехи - Община Стара Загора, Фондация Америка за България, SiteGround, A Data Pro, MentorMate и Dynamix.














проектиtе
Описание на проекта:
Global Worming е проект за производство на биотор чрез иновативен метод за облагородяване на почвата, при който се използва фрас от брашнен червей, а това подсилва естествения имунитет на растенията.
Описание на проекта:
Проект за създаване на вертикална градина за лесно, бързо и удобно отглеждане на листни зеленчуци и дребни плодове в домашни условия и контролирана среда.
Описание на проекта:
Проект за създаване на мобилно приложение за игровизация и спортни активности на потребителите, което да финансира НПО-та сферата на опазването на природата.
Описание на проекта:
Платформа, която да предоставя достъп до възможности за занимания в свободното време, свързвайки по лесен и удобен начин различни организации/ професионалисти в дадена сфера с потребители.
Описание на проекта:
Платформа, на която потребителите могат да продават своите дрехи в излишък, да получават консултация за цената на дрехата и да създават общество, което иска да намали текстилния отпадък и да помогн на околната среда.
Лектор
Менторите
Юлия Иванова
Иван Шарланджиев
Естел Василева
Жури панел
Борис Колев
Павлина Янакиева
Петко Георгиев
Весна Балтина
Йордан Атанасов
Спонсорите
Събитието нямаше да се осъществи без съдействието на нашите любезни домакини и спонсори.
Домакини на събитието бяха Хотел Верея и Държавна опера Стара Загора.
Цялата организация се проведе съвместно с Община Стара Загора и с генералната подкрепа от страна на Фондация Америка за България, A Data Pro, SiteGround, MentorMate и eDynamix.